Generalne porządki, a więc w jaki sposób powinno przebiegać sprzątanie domu alergika

Sprzątanie – mało kto to kocha. Jednakże porządki są nieodzowne, ażeby domek pozostał czysty, pachnący i bezpieczny dla naszego zdrowia. Szczególnie, jeżeli mieszkają w nim uczuleniowcy.
Jeżeli wśród lokatorów znajdują się osoby skłonne do uczuleń, sprzątanie powinno odbywać się systematycznie.

Jak najczęściej powinniśmy eliminować kurz a także inne zanieczyszczenia. Osoby, które cierpią na alergię zazwyczaj nie używają firanek ani zasłon, bo nagromadza się w nich mnóstwo kurzu. Okna zaciemniają żaluzjami czy też roletami. Do ich czyszczenia możemy użyć przeznaczonych do tego celu szczoteczek, a także zastosować antystatyczny płyn – by nie wzbijać tumanów pyłu, przed czyszczeniem spryskajmy nim żaluzje.
termy

Autor: Agencja PR Pan Pikto
Źródło: Agencja PR Pan Pikto
Z mebli drewnianych nie wystarczy wytrzeć pyłu – muszą być także wyczyszczone z brudu. Uczuleniowcy powinni stosować do tego celu gałganki nasączone woskiem.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy (http://www.laskozas.pl/pl/c/Kosmetyki/16) tego tematu zachęcamy do kolejnego tekstu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszelkie Twe niepewności.

Po owym zabiegu mebelki będą nie jedynie czyste, lecz również nabiorą poloru. Podobnie możemy wyczyścić ramy dzieł sztuki. Po takowym zabezpieczeniu na ramach pył będzie się na pewno wolniej osadzał. Przed rozpoczęciem generalnych porządków alergik uczulony na roztocza kurzu domowego musi przygotować sobie maseczkę osłaniającą nos i usta. Możemy kupić ją w aptece czy też zrobić na przykład z kawałeczka bawełny. Musimy pamiętać też o rękawiczkach. Najlepsze będą winylowe, albowiem nie dają odczynów alergicznych.

Jeśli chodzi o odkurzanie, tradycyjne elektroluksy z reguły wydmuchują poza urządzenie jakąś część zebranego kurzu razem z mikroskopijnymi alergenami. Z tej przyczyny najlepiej nabyć odkurzacz z odpowiednimi filtrami. Znakomicie sprawdzają w tym miejscu się filtry wodne.