Którą protezę zębową wybrać?

Pierwsze pytanie, jakie sobie zadaje pacjent, potrzebujący protezy , to którą protezę wybrać, ażeby nie zmniejszył się jego standard życia.
W takim razie, lepsza jest proteza ruchoma czy też proteza stała? Która będzie bardziej wygodna? Niedostatki w uzębieniu możesz uzupełnić na kilka sposobów.

dzieci

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, których nie tyczą się przeciwwskazania, jako w największym stopniu estetyczną odmianę wybiorą na pewno implanty. Gdy deficyty w uzębieniu nie są ogromne, możesz również zdecydować się na mosty albo korony. Pacjenci, jacy postawili na ruchomą protezę zębową, niewątpliwie wiedzą, iż może ona przysporzyć dużo kłopotów i na pewno zmienia ona dotychczasowy komfort . Wydłuża się czas toalety porannej, albowiem protezę takową należy szczelnie przymocować każdego poranka za pomocą przeznaczonego do tego kleju. Istotne, ażeby dobrać ją perfekcyjnie do szczęki. Używanie protezy ruchomej może oznaczać również takie kłopoty, jak odleżyny, grzybica, zatem co kilka miesięcy będzie musiał obejrzeć nas protetyk wołomin jest miastem, w jakim bez dużego problemu znajdziemy należytego specjalistę.
uśmiech na twarzy

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com
Ćwiczenia na nogi

Autor: Morten Skovgaard
Źródło: http://www.flickr.com
Ruchoma proteza wybierana bywa najczęściej ze względu na niższą cenę czy też występowanie jakichś przeciwwskazań do założenia implantów zębowych. Niemniej jednak najbardziej naturalnym uzupełnieniem ubytków są niewątpliwie implanty zębowe, które po wygojeniu się prezentują się jak naturalne uzębienie.

Implanty również będą w wyższym stopniu trwałe na codzienną eksploatację. Minusem implantów wydaje się ich koszt. Cena w dużej mierze zależeć będzie od tego, jakiego rodzaju implant wybierzemy a także na jaką protezę ruchomą się zdecydujemy.