Kiła – objawy a także sposoby postępowania

Kiła jest to dosyć nagminnie występująca choroba zakaźna, przekazywana po największej części drogą płciową. Symptomy kiły są niesłychanie zróżnicowane oraz zależeć będą z pewnością od etapu schorzenia.

emocje

Autor: asweetheart66
Źródło: http://www.flickr.com
Syfilis to choroba charakteryzująca się nadzwyczaj indywidualnym procesem, zaczynając od delikatnych postaci, aż do dokuczliwego przebiegu z wczesnym występowaniem poważnych zmian w narządach. Kiła dzieli się na tzw. wczesną – trwającą plus minus dwóch lat jak też późną – trwającą daleko dłużej. Jeśli chodzi o terapię kiły wczesnej, W owym przypadku leczenie (Polecam stomatolog w Centrum Demed Łomża) będzie skuteczne i co najistotniejsze – w miarę prędkie. Najistotniejsze to, co oczywiste – bezzwłoczna Diagnoza. Kiedy więc, na skórze pokazują się krostki albo sączące się grudki – z reguły umiejscowione są na dłoniach a także stopach – możesz być niemal pewien, iż zakaziłeś się tą chorobą. Pamiętaj, iż zanikające symptomy wcale nie będą dobrym proroctwem! Wręcz na odwrót, to znak, iż choroba przechodzi w kolejną fazę, która może trwać wiele lat. W owym czasie, mikroorganizmy, sieją duże spustoszenie w Twoim układzie, atakując przy tym przeróżne wewnętrzne narządy. Miej na względzie, że im wcześniej przeprowadzisz test na kiłę, tym prędzej dowiesz się, na co chorujesz. Jeżeli to syfilis – czas gra niestety na Twą niekorzyść. Co bardzo ważne, leczenie schorzenia na nieszczęście nie cofnie już istniejących zmian chorobowych. Dlatego, podkreślamy jeszcze raz – w razie tej choroby szczególnie istotna będzie rychła diagnoza.

Jak można zapobiec chorobie? Z pewnością ograniczyć przygodne kontakty płciowe. Jeśli jednakże zdarzają się przygody na jedną noc, za każdym razem zabezpieczaj się gumką, w tym też w czasie stosunków oralnych.