Rzucanie palenia

Palący twierdzą, iż nałóg palenia to słabość, dla której wymagają pobłażliwości, zaś dla siebie swobody. Tymczasem wiedzą, jakie szkody w organizmie robi palenie papierosów.
O ile w końcu doszedłeś do decyzji o skończeniu z nałogiem, uczyń to na dobre. Nie zamartwiaj się tym, że znacznie utyjesz.

Dyskusja specjalistów

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia

Autor: Beverley Goodwin
Źródło: http://www.flickr.com
Palenie acz aktywuje przemianę materii, jednakże nawet kiedy w pierwszej fazie troszeczkę dojdzie ci kilogramów, później powrócisz do swojej wyjściowej wagi. Musisz się wyłącznie pilnować, gdyż przed ponadprogramowymi kaloriami faktycznie trudno ci się będzie chronić: przecież nabierzesz smaku oraz apetytu. Już po miesiącu odkryjesz na nowo przeróżne wprost nieziemskie wonności oraz smaki. Nie przekraczaj jednakże roztropnych granic: konsumuj tyle, jak do chwili obecnej. W sekundach kryzysowych pogryzaj orzechy czy też surową marchew a także sporo pij. Gdy nie zniesiesz ssania w żołądku, wtenczas przeżuwaj cokolwiek – źdźbło trawy. W przypadku silnego rozdrażnienia weź łagodny specyfik uspokajający. Zażywaj także witaminy C, A a także E oraz selen.
Istnieją palacze, jacy są uzależnieni od samego nawyku ćmienia (nastroju, smaku papierosów, ceremonii mistrz świeckiej ceremonii pogrzebowej towarzyszących zapalaniu papierosa, również gestów strzepywania popiołu). takim osobom do pozbycia się nałogu starczy silna wola, pozbycie się papierosów, popielniczek, maszynki do robienia papierosów oraz pozostałych tego typu akcesoriów z najbliższego otoczenia. Jednakże są także osoby, które dręczy nikotynowy głód razem z towarzyszącymi mu fizycznymi przypadłościami.

Owym największym nałogowcom, którzy są fizycznie uzależnieni od narkotyku, jakim bezspornie jest nikotyna, nie wystarczy silna wola. Muszą iść do doktora oraz zastosować się do jego wskazówek.