Jak rzucić palenie – parę sposobów

Żeby rzucić palenie, należy mieć dużo uporu oraz głęboką motywację. Rzucenie palenia nie będzie łatwe. Nikotyna powoduje głębokie uzależnienie.
Istnieje kilka sposobów na to, jak rzucić palenie.

kurz

Autor: David Huang
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie zrywania z nałogiem należy zająć czymś umysł oraz ciało. Można zacząć chodzić na siłownię, biegać bądź pływać. W przypadku silnej ochoty sięgnięcia po papierosy, miej w pobliżu soczek ze świeżych owoców czy też miętówki. Po pierwsze, należy tego pragnąć. To pierwsza oraz mimo pozorów najważniejsza reguła.

Zrób krok do przodu oraz sprawdź co zawiera praktyczna treść (https://www.pomoceszkolne24.pl/mapy-scienne-i-magnetyczne/1/309/) – odnalezione na niej informacje wciągną Cię całkowicie, ponieważ są zajmujące.

motywacja, aby rzucić palenie powinna być silna. Powinniśmy skonstruować bilans korzyści, które uzyskamy po uwolnieniu się od nałogu oraz szkód, które poniesiemy, jeżeli będziemy w dalszym ciągu palić. Dowiedzmy się, jakie są efekty palenia. Warto mieć na uwadze, że palenie powiększa niebezpieczeństwo wystąpienia udaru mózgu oraz zawału serca. Rzucenie papierosów pomoże poprawić formę fizyczną, zlikwiduje poranny kaszel, zwiększy odporność na infekcje dróg oddechowych, obniży możliwość zachorowania na nowotwór. Żeby prędzej rzucić palenie, pomyśl o kondycji swych włosów jak też cery. Usuń z najbliższego środowiska papierosy i wszelkie akcesoria takie jak dla przykładu maszynki do robienia papierosów.

Poszukuj pomocy w rodzinie, wśród znajomych, kolegach z pracy. Namów ich, by powstrzymywali się od papierosa w twojej obecności a także nie częstowali cię papierosem. Uzależnienie od nikotyny to nie zwykły nawyk. Nie poddawaj się – co jakiś czas próbujesz rzucić palenie, jednakże nałóg znowu powraca? Nie poddawaj się .

Nikotyna potrafi wywołać dość silne uzależnienie. W okresie rzucania palenia, można poczuć głód nikotynowy a także głęboką potrzebę sięgnięcia po papierosa. Zajmij się czymkolwiek, aby nie myśleć o papierosie.