Jak stworzyć domowy ogródek na parapecie?

Ogród na parapecie kuchennym? To nie takie skomplikowane! Pachnąca ziołami kuchnia stanie się inspirującym miejscem dla nowych kulinarnych projektów, zaś świeże listki spowodują, że rzadziej sięgać będziesz po torebeczki z przyprawami.
Przeczytaj, w jaki sposób zorganizować własny zielnik w pomieszczeniu kuchennym jak też jakie rośliny do niego kupić.

Kto raz spróbuje założyć swój zielnik w kuchni, ów długo nie będzie mógł sobie wyobrazić żywota bez unikalnego aromatu świeżych ziółek. Ich zapach błyskawicznie opanowuje całe pomieszczenie, zmieniając domek w bardziej sielskie jak też zielone miejsce. Domowy ogród na parapecie kuchennym to nie wyłącznie metoda na wzbogacenie smaku Twoich potraw, ale także doskonały pomysł na efektowny oraz odświeżający fragment aranżacji wnętrza kuchni.
Zespół Aspergera

Autor: Hot Gossip Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszy będzie wybór należytego miejsca. Ziółka w doniczkach nie będą wzrastać bez stałego dopływu światła, więc dobrze nada się do tego parapet kuchenny. Niestety, zielnik w pomieszczeniu kuchennym bez okna nie jest najlepszym pomysłem – bez słońca roślinki będą żółknąć już po kilku dniach.

Zaintrygowały Cię opisane tu treści? Jeśli potwierdzasz, to dowiedz się tu (https://laskozas.pl/pl/c/Kosmetyki/16) więcej informacji o tej tematyce. Kierunek wskaże Ci ten link.

W takowym przypadku domowy ogród lepiej zrobić na balkonie. Dobrze także wygospodarować nieco miejsca na blacie kuchennym, blisko okna. Poniektóre roślinki kochają bowiem półcieniste warunki, a nadto ostre słońce poparzyć może ich listki. Jeśli szukasz efektownych podejść dla swojego wnętrza, możemy wydrążyć w blacie specjalne dziury na swe donice. W ten sposób ziółka „wkomponują się” w jego powierzchnię. Kupując nasiona do swego kuchennego ogrodu, kieruj się własnymi wyborami.

Jakich przypraw używasz najczęściej? Pamiętaj, że zioła nie wymagają specjalnej pielęgnacji – jeśli zadbasz o ich systematyczne podlewanie, można wybrać dowolne roślinki, których aromat oraz smak uwielbiasz.