Jak wygląda procedura zapładniania metodę in vitro oraz ile czasu może ona zająć?

Zajście w ciążę nie dla każdej kobiety jest sprawą prostą w realizacji. Statystycznie przedmiot biorąc nie mniej często dochodzi do niepożądanej ciąży u np. nastolatek, co do zakończonych niepowodzeniem prób posiadania własnego potomstwa.

Na szczęście istnieją alternatywne procedury, które potrafią ułatwić zajście w ciążę.
zakażenie

Autor: Ryan Hickox
Źródło: http://www.flickr.com
in vitro

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyka twierdzi także, że co czwarta Polka, która poddała się metodzie in vitro zachodzi efektywnie w ciążę już po pierwszej próbie użycia takiego leczenia. W rzeczywistości znaczy to, że kobieta może zajść w ciążę już po kilku tygodniach stosowania takiej metody. Jest ona złożona z paru kroków. Są to mianowicie stymulacja pęcherzyków jajnikowych, pobranie z nich właściwych komórek, inseminacja ich przy pomocy nasienia dawcy oraz hodowla zarodników i ich dostarczenie do macicy. Długość trwania całego procesu zależy od danej osoby, jednak przeważnie trwa on około 4 tygodni. Stymulacja hormonalna kobiety to najdłuższa faza takiego procesu. Jego czas jest uzależniony od dobranego przez lekarzy tzw. protokołu stymulacji. Jest to norma, według której Pacjentka ma zażywać specjalistyczne lekarstwa hormonalne.
Zazwyczaj stosowaną procedurą jest ta, która trwa najwięcej czasu. Wtedy kobieta bierze przez ok. 4 tygodnie lekarstwa w postaci zastrzyków podskórnych. Ok. połowę krócej trwa tzw. protokół krótki, jednak jego zastosowanie jest uwarunkowane tylko od lekarza prowadzącego. Zabieg (botoks wrocław) pobrania komórek jajowych jest wykonywany po ok. dwóch dniach po ukończeniu wcześniejszego etapu.

Punkcja komórek jajowych jest przeprowadzana pod znieczuleniem ogólnym, jakie zajmuje jedynie kilkanaście min. Potem kobieta pozostaje nadal pod opieką fachowców.