Jak rozpocząć suplementację w ćwiczeniach na masę?

Częstokroć bywa tak, zwłaszcza wśród początkujących adeptów sportów siłowych, iż w pierwszej kolejności pragną oni kupować różnorodne odżywki licząc na bardzo rychłe efekty.
Poniższe wiadomości mają na celu przybliżyć kolejność postępowania a także istotne informację jakie powinny być uwzględnione.

Rozpocznijmy od wody: Woda, aczkolwiek nie dostarcza układowi substancji odżywczych, to przynależy do ważnych składników żywnościowych. Przekazuje składniki pokarmu do narządów a także komórek oraz przysparza się do wydalania produktów ubocznych, w tym też nagromadzonych o układzie toksycznych produktów. Woda to podstawowy komponent wszelkich komórek, tkanek oraz płynów ustrojowych. Zaraz po treningu warto pić małymi łykami, nawet kiedy nie czujemy pragnienia. Następnym jak też równie istotnym krokiem będzie zoptymalizowanie przyjmowanych pokarmów – ilości jak i jakości. Wiadomo że podstawowym budulcem muskułów jest białko. Zatroszcz się również o należytą ilość węglowodanów oraz tłuszczy które są źródłem energii.
bieganie jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
biegacze

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
Po kilku ważnych informacjach wstępnych, możemy przejść do suplementów. Pośród niezliczonej liczby suplementów niezwykle istotny jest trafny wybór odpowiedniego dla nas rodzaju. Rozpocznijmy od przeanalizowania Diety. Jeżeli zachodzą w niej jakiekolwiek braki, od tych które zaplanowaliśmy wcześniej spiszmy sobie ile i czego nam brak – to będzie głównym kryterium doboru pierwszego suplementu.

Jeśli przeanalizowaliśmy już nasza dietę i odkryliśmy że brak w niej np. przede wszystkim białka, to dokładnie ów komponent diety powinniśmy uzupełnić odżywką. W tym celu odnajdujemy specjalistyczny sklep kulturystyka to zamiłowanie wielu młodych osób.