Wybieramy szczotkę do mycia zębów dla dzieci – na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę?

Codzienne mycie zębów to niezbędny element higieny, do jakiego trzeba przyzwyczajać maluchów jak najwcześniej. By było to wykonalne, warto dobrać odpowiednią szczoteczkę, a również pastę do zębów. Co trzeba brać pod uwagę podczas zakupów?

Odpowiednia budowa
Szczoteczki dla dzieci powinni mieć dobry rozmiar, również jeśli chodzi o trzonek, niczym również i rozmiar główki. Zbyt duża utrudni manewrowanie nią w buzi, co może zniechęcić do czyszczenia zębów. Trzeba również zwrócić lupę na jakość zrobienia. Sam uchwyt powinien pozostawać dość szeroki i pokryty warstwą antypoślizgową, co bardzo ułatwi dbanie o higienę jamy ustnej. Włosie winno zostać zaokrąglone przy krawędzi i miękkie – jeśli dziecko skarży się na ból podczas użytkowania, należy wymienić szczoteczkę na model o mocniej miękkim włosiu.
szczoteczka bambusowa

Autor: Tamarind
Kolorowa na zachętę
Niektóre maluchów nie przepadają za myciem zębów, a w takiej sytuacji należy sięgnąć po wszelakie realne środki, które ten opór przełamią. Wyjściem w tej sytuacji bywa kupno szczoteczki w ulubionym kolorze, albo z ukochaną postacią z bajki. W sklepach bez kłopotu wyszukamy odpowiedni model, jaki przypadnie do gustu synowi bądź córce. Interesującym pomysłem będzie również szczoteczka bambusowa – doskonała dla miłośników ekologii, która nie tylko pozwala dbać o aby, jednak także o środowisko.
Odpowiednie miejsce
szczoteczki dla dzieci
Pamiętajmy, iż każdy domownik winien mieć własną szczoteczkę do zębów, którą trzeba przechowywać w miejscu zapewniającym czystość. Pewne modele dla dzieci powinny specjalną przyssawkę, co zapobiega przedostawaniu się bakterii na włosie. Naturalnie warto też przypominać maluchom, iż po umyciu zębów (Kaleta – implanty zębów Kraków) szczoteczka musi być odłożona na swoje miejsce.
Przykład z góry
Warto dbać, by systematyczne mycie zębów weszło w nawyk dzieciom. Aby jednakże tak się stało, warto dać im właściwy przykład.

Wspólne mycie zębów z pewnością będzie dla dziecka świetną zabawą, a jeśli mimo całość stroni on od szczotki i pasty, niezbędne jest poszukanie pozostałych sposobów. Potrafią to zostać np. specjalne piosenki, lub wykorzystanie czasomierzy odliczających dwie minuty szczotkowania – te „pomoce” na pewno zachęcą pociech do dbania o aby.