Bardzo uniwersalny przyrząd treningowy

Przybyła wiosna, a razem z jej przyjściem sporo osób przypomina sobie o tym, że wypada zadbać o zdrowie i poprawić sylwetkę. Dla osób, które zamiast siłowni wolą poćwiczyć w zaciszu domowym, sklepy proponują sporo różnych sprzętów i akcesoriów.

Guma do ćwiczeń to cienki pas lateksu. Służy jako bardzo wielofunkcyjny sprzęt treningowy, w celach rehabilitacyjnych, w treningach ogólnorozwojowych, siłowych i fitnessie.

Czy rozważana problematyka głęboko Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (https://sosushi.pl/restauracja-sushi-baranowo) podobne teksty.

Taśma ta wytwarzana jest w ośmiu zabarwieniach, a każdy kolor znamionuje różną twardość. Umożliwia to odpowiednio dostosować rodzaj taśmy do rodzaju realizowanych ćwiczeń i możności cielesnych. Ćwiczenia z taśmą w krótkim czasie przynoszą namacalne korzyści, wzrost siły mięśniowej, poprawę wytrzymałości i zakresu ruchu, korekcje sylwetki. Wszelkie ćwiczenia powinno się realizować zgodnie z instrukcją, albowiem w przeciwnym wypadku jest możliwość nabawić się kontuzji. Do ćwiczeń rehabilitacyjnych i po urazach warto wybierać lżejszą klasę, zaś osoby sprawne fizycznie do zajęć siłowych winny kupować odcienie od czarnego do złotego. Najlżejsze gatunki są przeznaczone do mało obCiążających ćwiczeń rehabilitacyjnych, dla osób starszych i dla najmłodszych.

ubezpieczenie - koło ratunkowe

guma do ćwiczeń

Autor: andybewer
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci oferują również przeróżne oprzyrządowanie do taśmy. Są to mocowania paskowe, uchwyty drzwiowe, lub uchwyty sportowe. Nie są one oczywiście konieczne do prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Wzbogacają tylko ofertę i umożliwiają uprawianie trochę różnych ruchów.
Ażeby taśma służyła nam jak najdłużej, należałoby o nią zadbać. Wystarczy umyć ją w wodzie z mydłem i po osuszeniu zabezpieczyć talkiem, by się nie zlepiała.