Wapno do picia nie tylko dla uczuleniowców

Wapno do picia jest jednym z najskuteczniejszych lekarstw na zredukowanie symptomów alergii.
Warto jednakże mieć na względzie, iż używanie wapna, bez żadnych innych specyfików przeciwalergicznych raczej nie pomoże pokonać objawów reakcji uczuleniowej.

Wapno do picia warto przyjmować łącznie z innymi lekami łagodzącymi uczulenie, przykładowo z cynkiem oraz kwercetyną.
narożnik

Autor: MM Collection
Źródło: MM Collection
samopoczucie
Wapno do picia – jakie posiada własności jak też zastosowanie? Wapno do picia, zawiera jony wapnia, wodorowęglan sodu jak też glikol. Stosowane jest na przeróżnego rodzaju alergie i wysypki, jako że zmniejsza przepuszczalność ścian krwionośnych naczyń. Wspomaga pracę układu nerwowego, wzmacnia kości, stawy i bierze udział w syntezie enzymów. Wapno wspomaga pracę serca, bierze uczestnictwo w budowie komórek oraz zwiększa przyswajalność witaminy B12.

Calcium Pantothenicum Jelfa stosuje się na przeróżnego typu dolegliwości. Z reguły wykorzystuje się je w leczeniu wysokiego ciśnienia czy bólach migrenowych. Często używane jest również w łagodzeniu reakcji alergicznych, np. wysypki od słońca, albo opuchnięcia. Ponadto wapno jest fundamentalnym budulcem Kości, ząbków i tkanki łącznej, dlatego istotne jest, by w organizmie maluchów znajdowała się odpowiednia jego ilość. Zbyt niewielkie ilości przyjmowanego wapna wiodą do rozwoju osteoporozy – choroby, jaka rozwija się zwykle po 35. roku życia i powoduje kruchość kości.

Dlatego prócz suplementacji wapnem należy także uzupełnić jadłospis o wyroby mleczne (sery, nabiał), a również poniektóre warzywa zielone, które mają w składzie wapń (kalarepa, brokuły, nać pietruszki).