czemu mężczyźni łysieją? Co ma na to największy wpływ? Jak możemy temu zaradzić?

Łysienie androgenowe rodzaju męskiego doskwiera wielu panom, a wyleczenie niestety nie zawsze jest łatwe. Sama jednakowoż próba takiego leczenia ma pozytywny wpływ na psychikę.

To proces dość długi, wymaga jednocześnie – od lekarza, jak i pacjenta – naprawdę dużo cierpliwości.

Wczesne rozpoczęcie tego rodzaju leczenia jest w stanie zminimalizować jego rozwój, a dodatkowo może zmniejszyć w przyszłości skalę jego zaawansowania. W dzisiejszych czasach jak łysienie androgenowe leczenie najbardziej skuteczne to środki farmakologiczne, lecz również przeszczep włosów. Jest to tak zwane łysienie rodzaju męskiego, najbardziej poznana i powszechna postać łysienia u mężczyzn. Dotyka aż sześćdziesiąt procent mężczyzn powyżej 50. roku życia.
Ogólnie już co trzeci mężczyzna pomiędzy wiekiem 25 a 40 może zaobserwować łysienie o różnorakim stopniu. Łysienie tego rodzaju – jak wspomnieliśmy na początku – określane jest również androgenowym, ściśle wiąże się właśnie z tym hormonem. Zbyt wysoki poziom tego hormonu we krwi powoduje, iż włosy bardziej szybko wypadają, jednocześnie w innych miejscach włosy rosną o wiele szybciej. Bardzo częstym jednakże faktem, że ktoś cierpi na to łysienie, jest, iż występuje zbytnia wrażliwość mieszków włosowych na androgeny – łysienie androgenowe leczenie .
łysienie androgenowe leczenie

Autor: Trocaire
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo dość często dostrzega się współistnienie łojotoku owłosionej głowy oraz łysienia. Dobrym sposobem poza leczeniem farmakologicznym jest transplantacja włosów, po takim czymś można się cieszyć z normalnego owłosienia – transplantacja włosów.

Bierze się nieduże kępki z okolicy niełysiejącej razem z otaczającą je skórą. Nimi pokrywa się łyse obszary.

Czy masz zamiar poznać rozpatrywany temat trochę dokładniej? Kliknij zatem ten odsyłacz – więcej znajdziesz tu (http://www.timefordentist.pl/uslugi/stomatologia-dziecieca/). Te informacje także okażą się przydatne.

Włosy, jakie są na to pobierane pochodzą z miejsc, jakie nie są nadwrażliwe na androgeny, więc nie ma szans, aby wypadły po wykonanym zabiegu.