Z jakiego powodu warto systematycznie dbać o stan zębów, jeżeli nie chce się wydać fortuny przy ich leczeniu.

O tym, że o swoje żeby trzeba dbać, każdy chyba miał okazję słyszeć tysiące razy. Jednak co z tego, jeśli i tak wielu ludzi niezbyt przykłada się do codziennej higieny jamy ustnej, albo zębów wcale nie myjąc, albo robiąc to w nieodpowiedni sposób.

przychodnia

Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli do tego dojdzie dieta oparta na słodkich napojach i przekąskach, to kłopoty z próchnicą gotowe. Dlatego też higiena jamy ustnej ma tak duże znaczenie, ale tak samo ważne są systematyczne badania u stomatologa. Zaleca się, żeby je wykonywać co najmniej raz na rok, podczas nich będzie można poznać stan swoich zębów i zorientować się, co musi zostać wyleczone. Oczywiście warto też samodzielnie sprawdzać, czy nie zaczęły się pojawiać jakieś dziury, zresztą silny ból na pewno niejednej osobie dość brutalnie to uświadomi.
Leczenie niewielkich dziurek bardzo się opłaca z kilku powodów.

Ten artykuł wydaje się niesłychanie wciągający? Jeżeli tak, to zobacz też pozostałe polecane wczasy z dietą dąbrowskiej treści, gdyż są tak samo ciekawe i pochłoną Cię zupełnie.

Po pierwsze dużo mniej kosztuje, za zwykłe leczenie dentysta łomża powinien policzyć sobie co najwyżej sto kilkadziesiąt złotych. Przy większych ubytkach te koszty mogą się znacznie powiększyć, jeśli niezbędne będzie leczenia kanałowe, to niekiedy tysiąc złotych się okaże za mało. No i pamiętać trzeba o tym, że zaniedbywane zęby w pewnej chwili mogą zacząć bardzo boleć, a czasami nawet może się nie udać ich uratować. Na szczęście w takich przypadkach także jest wyjście, to znaczy można sobie wstawić sztuczne, a takimi tematami będzie się zajmował protetyk łomża.

Trzeba się jednak liczyć z tym, że rzeczywiście dobrze wykonane prace protetyczne mogą naprawdę sporo kosztować.