Co może zadziałać na stawy? Suplementy diety dla osób uprawiających sport

Sportowcy i amatorzy, jacy sporo czasu poświęcają na treningi wiedzą, iż trzeba budować masę mięśniową i stawy a także zapobiegać urazom. Można to uczynić przez suplementację pewnych składników. Wśród osób trenujących zawodowo istnieje mit, zgodnie z którym spożywanie żelatyny może pomóc w przypadku kontuzji i zmniejszyć dolegliwości bólowe w stawach, a białko serwatkowe przyczynić się do budowy masy mięśniowej. Czy to działa?

kolagen na stawy

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Teoria promująca włączenie do diety żelatyny podkreśla istniejące w niej białko – kolagen na stawy (będący rownież w naszych stawach). Mądrość ludowa głosi, iż spożywając kolagen w przypadku kontuzji stawów zapewniamy organizmowi dawkę właściwego budulca do zregenerowania naszych stawów – warto sprawdzić na gshpolska.pl. Trwają badania, które mają pokazać, czy zażywanie dawek kolagenu ma korzystny wpływ na jego odbudowanie w stawach. Pewne jest, iż zdrowe stawy to głównie dobrze zbilansowana oczyszczająca dieta owocowo warzywna (bez niebezpiecznych tłuszczów i toksycznych dań) a także właściwie zorganizowany trening. Nie wiadomo, czy istnieje jeden sprawdzony preparat – kolagen na stawy, który zagwarantuje im zdrowie. Jeżeli chodzi o białko serwatkowe, są nim zainteresowane przede wszystkim osoby trenujące sporty siłowe albo fitness, bo występuje u nich dużo większe zapotrzebowanie na białko, którego nie zapewni im jedzenie mięsa nawet każdego dnia. Białko serwatkowe to białko które naturalnie występuje w mleku i jest niezbędne do prawidłowej regeneracji – .

Grupa ludzi regularnie uprawiająca sport jest wystawiony na niebezpieczeństwo przeciążenia i wszelkiego typu kontuzje a także szybsze „ścieranie się” stawów. Dobrze, żeby w porę zatroszczyć się o suplementację, co pomoże stawy umocnić i zabezpieczyć.