Kto podaje leki w szpitalu oraz jakie jeszcze zadania ma pielęgniarka?

Jeśli czyimś marzeniem jest przynoszenie pomocy innym ludziom, to może wybrać zawód, którego sensem jest właśnie pomoc innemu człowiekowi. Jest to zawód, który najczęściej wykonują panie, jednak są placówki, w jakich na tego typu stanowisku można by spotkać panów.

Pielęgniarka jest to pracownik zakładu opieki zdrowotnej, którego kluczowym zadaniem jest zapewnienie opieki nad powierzonymi mu pacjentami.

Przeczytaj większą ilość informacji, a zobaczysz dodatkowe treści, które zapewne również Cię zainteresują. Nie czekaj więc i użyj linku stomatolog cichoń!

Głównym zadaniem pielęgniarki jest troska o komfort chorego, jego czystość, karmienie oraz niesienie pomocy we wszystkich działaniach, jakich chory nie jest w stanie przeprowadzić samodzielnie. Zajmuje się ona podawaniem lekarstw przepisanych przez doktora, wykonywaniem iniekcji, podawaniem tlenu i zmienianiem opatrunków. Oprócz tego asystuje lekarzowi przy przeprowadzanych zabiegach. Jest ona odpowiedzialna za stan zdrowia pacjenta, a w razie jego zmiany na gorsze lub zagrożenia życia, udziela pierwszej pomocy. Zajmuje się ona ponadto obslugą aparatury medycznej. Do jej obowiązków zalicza się również badanie temperatury, ciśnienia krwi i informowanie doktora o jakichkolwiek problemach.

Sauna latem? – Jak najbardziej!

Autor: Tatralandia
Źródło: Tatralandia
Zarobki pielęgniarek zatrudnionych w państwowej przychodni zależą w znacznym stopniu od rejonu państwa, a w małych miejscowościach mogą wynosić od 1200 do 1600 złotych.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, gdyż ta witryna (http://englander.com.pl/kontakt/) na pewno również jest warta Twojego zainteresowania.

W dużych miastach jest to pensja w wysokości 1800-2200 złotych. W przychodni prywatnej pielęgniarka może liczyć na pensję nieco większą. Jest to około 2,500 złotych.

Niezależnie od ilości przepracowanych lat zarobki pielęgniarki nie ulegają dużemu podwyższeniu. Na niektórych oddziałach szpitalnych praca pielęgniarki jest dosyć stresująca, dlatego też normą jest praca kilku pielęgniarek naraz przy jednym pacjencie.