Opis podstawowych metod na rozwiązanie problemu niepłodności, w jaki sposób przebiega procedura in vitro.

Wiele par stara się bezskutecznie o dziecko, niekiedy jest to dla nich niezwykle trudne przeżycie. Na pierwszym etapie penwnie będą różnego rodzaju badania, mające za zadanie wyeliminowanie najróżniejszych przyczyn, potem kochanie się z kalendarzem w ręce, aż wreszcie może się pojawić smutek, wzajemne oskarżenia czy nawet rozwody.

Gabinet ginekologiczny

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wszystkie metody naturalne już zawiodą, to możliwości będą dwie. Albo wzięcie dziecka do adopcji, albo zdecydowanie się na sztuczne zapłodnienie. Od razu trzeba wspomnieć, że in vitro Kraków będzie terapią skomplikowaną, długą i wymagającą niejednego wyrzeczenia. Nie będzie także dawać stuprocentowej skuteczności, lecz małżeństwa, jakie doczekały się urodzin dziecka poczętego w taki sposób są zdania, że jednak było warto. Niestety często zaczynają się pojawiać jakieś wielkie oczekiwania, a potem tak samo wielki zawód, jeśli nie udało się tym razem. Najlepsza nawet klinika (medycyna estetyczna szczecin) in vitro będzie skuteczna na poziomie pięćdziesięciu procent, więc spora część zabiegów pozostaje nieudana. Trzeba się z tym liczyć i w razie niepowodzenia nie załamywać się, ale próbować jeszcze raz. Szczegóły sprawdź na stronie kliniki GynCentrum.

Sam zabieg polega na pobraniu należycie rozwiniętych jajowych komórek od kobiety i nasienia od mężczyzny, następnie zapłodnieniu w specjalnym inkubatorze i wszczepieniu zapłodnionych komórek do macicy. Wszystko rozpoczyna się od odpowiedniej hormonalnej stymulacji, jaka ma na celu pobudzenie komórek rozrodczych i przyspieszenie ich rozwoju. Kobieta ma wykonywane regularne badania, i jeżeli wyjdzie z nich, że wszystko jest jak należy, to komórki zostają pobrane i umieszczone w inkubatorze, w którym również umieszczane jest pobrane od mężczyzny nasienie. W kontrolowany sposób większość komórek ulega zapłodnieniu, a wśród nich ginekolog wybierze te, które zostaną wprowadzone do macicy. Sam ten zabieg nic nie boli i nie wymaga długiego pobytu w szpitalu. Po jego wykonania trzeba podawać odpowiednie leki, które mają za zadanie zwiększyć szanse na zagnieżdżenie, i jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to za kilka miesięcy będzie się można cieszyć malutkim bobaskiem- polecam przeczytać.