Jakimi zaletami cechują się licówki i jakie niedoskonałości można za ich pomocą zlikwidować?

Jeżeli niezbyt równe jedynki, solidne przebarwienia lub przerwy między zębami powodują, że mniej chętnie się uśmiechamy, to licówki spowodują, że odzyskamy pewność siebie.
To cienkie płatki porcelanowe, które są przyklejane na przednią powierzchnię zębów i ukrywa się w taki sposób defekty estetyczne.

Przy użyciu licówek można rozjaśnić zęby i nadać im piękny kształt oraz barwę. Można by również wydłużyć je i poszerzyć a także zniwelować szpary pomiędzy zębami. Licówek używa się także do drobnej poprawki korekty ustawienia zębów dla przykładu w przypadku małego stłuczenia czy też skręcenia nade wszystko siekaczy dolnych. Cel ten się uzyska, gdy wybierzemy właściwą grubość licówek. Jednak te nakładki nie zastąpią leczenia ortodontycznego. Licówki jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które rozjaśnić chcą odcień zębów i zachować ich naturalną barwę i ukryć trwałe przebarwienia. Licówki zakłada się również w wypadku nieestetycznych bruzd albo małych uszkodzeń zębów dla przykładu pęknięć, startych lub ukruszonych brzegów i rzucających się w oczy (sprawdź usuwanie gradówki warszawa od dziegielewska.eu) wypełnień przednich zębów. Gdy jednak zęby są bardzo zniszczone, używane są korony ceramiczne. Założenie licówek eliminują choroby dziąseł, próchnica i wady zgryzu. Licówek również nie stosuje się ludzi z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie uzębieniem, obgryzanie paznokci czy też zaciskanie zębów, ponieważ w takiej sytuacji łatwo o uszkodzenia lub o odklejenie się licówek.
prawnik - selfie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Za pomocą licówek zmienić można by wygląd pojedynczych zębów lub całych grup zębów. Zakłada się je zazwyczaj na przednie zęby od trójki do trójki lub od czwórki do czwórki. Na pozostałe zęby są stosowane korony lub formy pośrednie między koronami a licówkami.

To wynika z tego, że licówki są bardziej delikatne i obejmują tylko zewnętrzną powierzchnię zęba, a nie powierzchnię żująca, z tego też powodu założenie licówek wiąże się z małą ingerencją w twarde tkanki zębów albo zupełnie z brakiem tego typu ingerencji. Podczas szlifowania jest usuwana jedynie cienka warstwa szkliwa lub ta czynność nie jest wcale przeprowadzana jeśli licówka poszerzyć lub pogrubić ma ząb.