Jaki skład posiada mleko modyfikowane dla niemowląt oraz czego nie wolno robić?

Są sytuacje, gdy matka nie jest w stanie zaproponować swojemu potomstwu odpowiedniej ilości naturalnego pożywienia. Funkcjonuje jednak alternatywa w postaci mleka modyfikowanego.
Dla przykładu mleko Bebilon 2 jest stworzone dla niemowlaków powyżej 6 miesiąca życia i jest traktowane jako dodatek naturalnej diety.

Nie należy zapomnieć, że karmienie przy pomocy piersi jest najskuteczniejszym rozwiązaniem dla każdego niemowlaka. Mleko Bebilon 2 zawiera w swoim składzie Pronutra+, czyli niepowtarzalną mieszankę różnych składników. Jednym z nich jest chociażby opatentowana, czyli klinicznie przebadana kompozycja probiotyków. Chodzi dokładnie o GOS/FOS w liczbie 80g/100ml. Ma to duży wpływ na mikroflorę jelitową. Produkt ten zawiera ponadto długołańcuchowy kwas tłuszczowy czy niacyny A, C i D. Mało tego, przedstawiane mleko zawiera także kwas alfa-linolenowy (z grupy Omega 3), który ma niezwykle korzystny wpływ na odpowiedni rozwój tkanek nerwowych oraz mózgu. Poza tym produkt posiada także elementy odżywcze czy nukleotydy w odpowiednich ilościach.
owoce goji

Autor: Scot Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
Skład mleka Bebilon 2 to m.in.

Pasjonuje Cię omawiana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (https://www.psycholog-seksuolog.com/) bardzo podobnego wpisu – on również jest godny uwagi.

oleje roślinne (rzepakowy, z organizmów jednokomórkowych czy też słonecznikowy), maltodekstryna, laktoza z mleka czy nie zawierające tłuszczu mleko w proszku oraz m.in. ekstrakt białka serwatkowego. Produkt należy składować w temperaturze od 10 do 25 stopni C, w zimnym i suchym miejscu. Trzeba wiedzieć, że niewłaściwe serwowanie czy też choćby przechowywanie produktu, może być bardzo groźne dla dziecka.

Nie można także podgrzewać modyfikowanego mleka za pomocą mikrofali. Nie wolno także dodawać żadnych innych składników do przygotowanego mleka. Musi zostać ono spożyte w ciągu maks. dwóch godzin od momentu przygotowania.