Na czym polega Leczenie laserowe chorób oka?

Bez lasera nie jest łatwo wyobrazić sobie nowoczesną okulistykę. Urządzenia owe są nadzwyczaj dokładne, sterylne oraz niezwykle prędkie.
Stosuje się je do poprawiania wad oczu, terapii chorób siatkówki, zaćmy, glaukomy.

laserowa korekcja wzroku kraków

Autor: 593rd Sustainment Command (Expeditionary)
Źródło: http://www.flickr.com
Takie laserowe leczenie schorzeń oczu jest wykonalne od niedawna. Powszechne zastosowanie laserów w okulistyce jest to początek lat osiemdziesiątych przeszłego stulecia. Nowocześni okuliści stosują parę kategorii laserów, zaś dobór narzędzia zależy od rodzaju zabiegu oraz części oka, jaka ma być poddana kuracji. Choć może to brzmieć dość paradoksalnie – lasery leczą przez niszczenie. Upraszczając problem, lasery błyskawicznie oraz precyzyjnie usuwają komórki, w jakie zostały wymierzone, zaś laserowana tkanka paruje.
Jeżeli chodzi o laserowe usuwanie katarakty. Stosuje się do tego tak zwane lasery yagowe, które pracują jak nóż chirurga. W czasie operacji likwiduje się defektową soczewkę, jednak opuszcza jej „zapakowanie”, zatem torbę soczewki. W owo miejsce wszczepia się później sztuczną soczewkę. Z czasem ta torba może matowieć. Ażeby usunąć tzw. zmętnienia, używa się laser yagowy, a więc taki, jaki ma możliwość przecięcia torebki soczewki oka w środku oka, bez potrzeby jego rozwierania. W ciągu kilku miesięcy enzymy oczne absorbują wyciętą torbę a Pacjent odzyskuje dobre widzenie. W przypadku jaskry również pomóc może laserowa korekcja laserowa korekcja wzroku żory wzroku Kraków jest miastem, w którym bez kłopotu odszukamy dobrego specjalistę w tym zakresie.

Jeżeli nie udaje się opanować jej poprzez zastosowanie kropli obniżających ciśnienie w oku, wtenczas laser pozostaje najodpowiedniejszym rozwiązaniem Laser niszczy też tak zwane męty.