W jaki sposób troszczyć się o wzrok?

Biorąc pod uwagę, jak ważki jest dobry wzrok, dbanie o niego winno być elementem codziennych czynności. Bez względu na wiek, pielęgnacja oczu jest nadzwyczaj ważna. Poniżej najważniejsze rady, które pozwolą ci zachować dobry wzrok.

oczy

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Od dawien wiemy, iż witaminka A to podwalina zdrowych oczu. Marchewka, bataty, masło, szpinak, jaja, papaja, groch, mleko oraz dynia to parę przykładów źródeł tej witaminki. Kwasy tłuszczowe omega-3, luteina, witamina C też oddziałują korzystnie na nasze oczy. Palenie papierosów to jedna z nadrzędnych przyczyn zaćmy oraz uszkodzenia tzw. centralnej siatkówki, w skutku czego dojść może do tzw. starczego zwyrodnienia plamki. Palenie także niekorzystnie oddziaływa na nerw wzrokowy. Spróbuj dlatego rzucić palenie.
Promienie słońca, zanieczyszczenia powietrza mogą powodować choroby oczu. Ważne jest więc, ażeby należycie je ochraniać – użytkuj okularów z dobrym filtrem UV a także przemywaj oczy chłodną wodą po powrocie do budynku. Jeżeli twa praca może spowodować uszkodzenia oka, koniecznie wkładaj okulary gogle. Ekran peceta musi znajdować się co najmniej 20 cm od oka. Częstokroć także zapominamy mrugać, podczas gdy pracujemy przy kompie. Co godzinę spojrzyj w inne miejsce aniżeli monitor komputera oraz wykonaj ćwiczenia, takie jak dla przykładu obracanie gałek ocznych czy też powolne mruganie. Możemy również najzwyczajniej wybrać się na króciutki spacer.

Zaciekawił Cię ten post? Zatem najedź na link do serwisu prywatne domy opieki w łodzi i ciesz się kolejnymi newsami. W razie pewnych wahań – odezwij się do nas.

Jeżeli masz mniej niż pięćdziesiąt lat, odwiedź lekarza co rok.

Jeżeli jednak masz więcej niż 50 lat, czyń to 2 razy w roku. Nawet jeżeli nosisz okularki czy też nie masz problemów z patrzeniem z bliska albo daleka, nadzwyczaj istotne jest, by chodzić na badania profilaktyczne do okulisty.