Z czym do laryngologa?

Laryngolog jest medykiem, zajmującym się diagnostyką i terapią schorzeń nosa, ucha, gardła i krtani jak też innych organów szyi i głowy.

zdrowie - kadr

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jego specjalizacją są m.in.

Jeżeli ten post jest dla Ciebie ciekawy, to zobacz witrynę, która także publikuje pokrewne materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują.

schorzenia ucha oraz Kości skroniowej, choroby w obszarze nosa oraz przynosowych zatok, a również stany chorobowe gardła, jamy ustnej, tchawicy oraz krtani. Specjalista laryngologii diagnozuje i leczy również schorzenia oskrzeli, przełyku, szyi, głowy i struktur przyległych.

Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum

Laryngologia, zwana też otorynolaryngologią, jest jedną z ponad 40 podstawowych specjalizacji lekarskich. Lekarz laryngolog określany bywa też czasami tytułem „chirurga szyi i głowy”. Dysponuje on należytą wiedzą oraz kwalifikacjami z zakresu diagnostyki i kuracji schorzeń tych struktur, które znajdują się w obszarze szyi oraz głowy, a więc przede wszystkim ucha, nosa oraz przynosowych zatok, a również jamy ustnej, przełyku oraz krtani. Laryngolog prowadzi również diagnostykę i terapię chorób, występujących w obszarze oskrzeli oraz tchawicy. Obszar działań laryngologa obejmuje też choroby organów zmysłów, takie jak zakłócenia równowagi, słuchu, węchu i smaku, a również schorzenia nerwów czaszkowych razem z oceną a także terapią zaburzeń połykania jak też obwodowej postaci zespołu spania z bezdechem sennym.

poradnia laryngologiczna Poznań na ogół zajmuje się kuracją osób z bólem i zapalnymi stanami uszu, a również z uczuciem zaczopowania jak też chronicznymi usznymi szumami. Na laryngologiczną konsultację muszą się również zgłosić chorzy z niedosłuchem, krwawieniem z nosa a także długotrwałym zapaleniem krtani.