Z czym do laryngologa?

Laryngolog jest medykiem, zajmującym się diagnostyką i terapią schorzeń nosa, ucha, gardła i krtani jak też innych organów szyi i głowy.

zdrowie - kadr

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Jego specjalizacją są m.in. schorzenia ucha oraz Kości skroniowej, choroby w obszarze nosa oraz przynosowych zatok, a również stany chorobowe gardła, jamy ustnej, tchawicy oraz krtani. Specjalista laryngologii diagnozuje i leczy również schorzenia oskrzeli, przełyku, szyi, głowy i struktur przyległych.
Smaczny posiłek - szczęśliwe dziecko

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum
Laryngologia, zwana też otorynolaryngologią, jest jedną z ponad 40 podstawowych specjalizacji lekarskich. Lekarz laryngolog określany bywa też czasami tytułem „chirurga szyi i głowy”.

W gąszczu otaczających nas tekstów trudno jest odnaleźć rzeczywiście wartościowe informacje. Dlatego jeśli ciekawi Cię ten artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info (https://activ-med.eu/).

Dysponuje on należytą wiedzą oraz kwalifikacjami z zakresu diagnostyki i kuracji schorzeń tych struktur, które znajdują się w obszarze szyi oraz głowy, a więc przede wszystkim ucha, nosa oraz przynosowych zatok, a również jamy ustnej, przełyku oraz krtani. Laryngolog prowadzi również diagnostykę i terapię chorób, występujących w obszarze oskrzeli oraz tchawicy. Obszar działań laryngologa obejmuje też choroby organów zmysłów, takie jak zakłócenia równowagi, słuchu, węchu i smaku, a również schorzenia nerwów czaszkowych razem z oceną a także terapią zaburzeń połykania jak też obwodowej postaci zespołu spania z bezdechem sennym.

poradnia laryngologiczna Poznań na ogół zajmuje się kuracją osób z bólem i zapalnymi stanami uszu, a również z uczuciem zaczopowania jak też chronicznymi usznymi szumami. Na laryngologiczną konsultację muszą się również zgłosić chorzy z niedosłuchem, krwawieniem z nosa a także długotrwałym zapaleniem krtani.