Jak wybrać dobrą aptekę?

Przed owym dylematem stanie każdy z nas – i nie tylko w sytuacji, kiedy nagle zachorujemy. Oferta farmaceutyczna jest współcześnie niesłychanie bogata.
Poniektórzy być może nie przywiązują dużej wagi do tego, w jakiej aptece wyposażają się w lek, lecz może to być wielki błąd.

depresja

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież od aptekarzy, nieomal w równym stopniu co od medyków, zależy życie oraz zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Aptekarze realizują recepty przepisane przez medyków, lecz także wydają farmaceutyki bez przepisu i inne preparaty. A wszyscy pragniemy, by do naszych rąk trafiały wyłącznie te właściwe produkty.
Przy wyborze apteki na początek należy zapytać o zdanie rodzinę, znajomych czy sąsiadów. Możliwe że mają oni przetestowane placówki, które mogą nam zarekomendować. Interesujące opinie o aptekach odnaleźć możemy również w Internecie. Pacjenci chętnie dzielą się własnymi doświadczeniami, zarówno tymi pozytywnymi, jak też negatywnymi. Gdy już sami wybierzemy się do konkretnej apteki, warto zwrócić uwagę na parę rzeczy. Z pewnością na obsługę, na to np. czy personel jest miły, czy aptekarze ochoczo odpowiadają na pytania i służą radą przy wyborze konkretnych preparatów. Często wszak wybieramy się do apteki znając tylko objawy choroby i mamy nadzieję, że aptekarz podsunie nam bezpieczny lek (zobacz aloepanten) bez potrzeby odwiedzin u lekarza. Dobry farmaceuta powinien nie jedynie mieć kompleksową wiedzę na temat oferowanych leków, lecz również być życzliwą jak też cierpliwą osobą.

Do apteki częstokroć trafiają osoby w podeszłym wieku bądź chore, do każdej powinno się podejść z sercem. Wielkim plusem będzie też, jeśli apteka jest dobrze zaopatrzona.