Rehabilitacja sportowa idealnym sposobem na walkę z kontuzjami

Sport nie równa się zdrowiu. Choć pomaga w jego zatrzymaniu, to niejednokrotnie może także stać się przyczyną przykrej kontuzji. W takim przypadku konieczna jest szybka pomoc ortopedów, a potem – rehabilitacja sportowa, która będzie najlepszą drogą na powrót do całkowitej sprawności.

rehabilitacja

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Rehabilitacja sportowa przeznaczona jest przede wszystkim dla sportowców, jednak mogą z niej korzystać także inni ludzie, którzy potrzebują fachowej opieki i gruntownego wsparcia po przebytych urazach. () Do klinik zajmujących się tego rodzaju rehabilitacją mogą zgłosić się ludzie, którzy cierpią na przewlekłe dolegliwości bólowe, których przyczyny nikt nie może ustalić bądź dotychczas prowadzone leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów.

Ból nieprzerwanie wraca, a chory nie może cieszyć się normalnym funkcjonowaniem, gdyż cały czas cierpi. Nie może bez bólu chodzić do pracy ani spać, więc chce wreszcie oddać się w ręce fachowców.

Czyżby artykuły stworzone na stronie (http://www.drjanicki.pl/) w pełni Cię uszczęśliwiły? Myślimy, że tak. Ale, jeżeli masz ochotę więcej, to kliknij tutaj.

Kliniki takie przyjmują również osoby po kontuzjach oraz operacjach, pragnące jak najszybciej stanąć na nogi. Rehabilitacja (Sprzęt medyczny Wrocław) sportowa zaczyna się już na pierwszej wizycie, gdy chory przechodzi przez skrupulatny wywiad oraz jest poddany badaniom, umożliwiającym postawienie trafnej diagnozy. Dzięki odpowiedniemu rozpoznaniu powodów cierpienia oraz dolegliwości, może zostać wprowadzona najlepsza dla pacjenta terapia.

Downhill, sporty rowerowe

Autor: Kamil Kasperowicz
Źródło: Kamil Kasperowicz
Pierwszy etap leczenia ma usunąć ból i jest to tak zwane leczenie objawowe. Po wyleczeniu bólu można zająć się rzeczywistymi źródłami schorzenia oraz starać się je przezwyciężyć, by zapobiec nawrotom niedomagania i ponownemu pojawieniu się dolegliwości. Najważniejsze jest tutaj należyte dobranie ćwiczeń, które będą mogły być także realizowane przez pacjenta samodzielnie. Gdy ten etap zakończy się sukcesem, zaleca się pacjentowi powrót do poprzedniej aktywności fizycznej bądź jeśli nie uprawiał sportu – zajęcie się jedną z dyscyplin, jaka będzie najbardziej mu odpowiadać, aby prawidłowo rozwijać mięśnie. Rehabilitacja sportowa prowadzona przez kompetentnych ortopedów może pomóc szybko zapomnieć o dolegliwościach bólowych i wyleczyć się z kontuzji. Należy kierować się sugestiami lekarzy, a zanim się spostrzeżemy, na nowo będziemy w pełni korzystać z życia.