Osoby uprawiające sport – czy odżywki na masę można bezpiecznie zażywać?

Wybierając się na siłownię, duża grupa osób stawia przed sobą bardzo jasno zdefiniowany cel: zbudowanie masy mięśniowej. Aby osiągnięcie celu było możliwe, wymagana jest dobrze dobrana dieta, ale również odpowiednio ukierunkowane ćwiczenia.

umięśniony mężczyzna

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Zestaw prawidłowych ćwiczeń na zbudowanie mięśni powinien składać się z ćwiczeń na klatkę, brzuch, mięśnie ramion, plecy, barki oraz nogi. Jest to tak zwany trening , który ma charakter systemowy. Nie powinno się jednak zapominać, że proces budowania masy polega na połączeniu prawidłowo dobranych ćwiczeń z odpowiednią dietą. Dieta ta powinna być tak ustalona, aby podkręcała tempo budowy mięśni. Podstawą tej diety są węglowodany i białka. Dieta na masę nie powinna zawierać zbyt dużej ilości tłuszczu. Osoby, które zdecydują się wprowadzić do swoich codziennych posiłków zbyt dużą ilość tłuszczu będą szybciej odczuwały zmęczenie. Nie wszyscy, którzy za cel postawili sobie zbudowanie masy potrafią odpowiednio skomponować swoją dietę. Organizm dostaje więc zbyt mało składników, z których może w krótkim czasie zbudować masę mięśniową – sprawdź odżywki na masę – Giełda Suplementów. Dobrym wyjściem z takiej sytuacji okazują się więc być odżywki na masę. Oferowane odżywki na masę zawierają odpowiednio dobraną ilość węglowodanów i białek, a do tego zostają wzbogacone o witaminy oraz składniki mineralne. Powinno się jednak pamiętać, że nawetnajlepszy suplement diety nie jest w stanie zastąpić właściwego sposobu odżywiania się i treningu, może jedynie te procesy wspomóc.

Jednym z najczęściej stosowanych suplementów diety, które mają wspomóc budowę masy mięśniowej jest białko serwatkowe. By osiągnąć oczekiwany efekt, po białko serwatkowe trzeba sięgać trzy razy w ciągu dnia. Pierwszą porcję trzeba wypić od razu po wstaniu z łóżka, następną przed wykonywaniem ćwiczeń fizycznych, a ostatnią na zakończenie treningu.

suplementy diety na masę

Źródło: fbb.pl

Można stosować nie tylko białko serwatkowe, ale również białko kazeinowe. Ten typ białka zażywa się dwa razy dziennie. Po raz pierwszy zażywa się je po wysiłku fizycznym, kolejny raz przed pójściem spać. Wraz z białkiem serwatkowym można zażyć także glutaminę. Zażywając glutaminę, później wystąpi zmęczenie. Stosuje się ją także przed i po ćwiczeniach. To tylko wybrane suplementy diety – suplementy diety na Gieldasuplementow.pl wspomagające budowanie ładnych mięśni. Nie mogą one pod żadnym pozorem zastąpić racjonalnej diety oraz treningu sportowego.

  • Stomatologia Cichoń