Jeżeli w naszym związku źle się dzieje, to musimy zapisać się na terapię dla par

Współcześnie wszyscy żyją szybko i w sposób dość egoistyczny, wobec tego także nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że prościej bywa skończyć związek i poszukiwać czegoś nowego, niż starać się rozwiązywać konflikty.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Ludzie stali się większymi egoistami, którzy stawiają swe potrzeby nad potrzeby innych. Z tego wynika wszechobecna niechęć do rozmów. Do tego dochodzi szybkie życie, które powoduje, że pary rzadko spędzają ze sobą czas. I tak z reguły zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko skończy. Możemy odpuścić i każdy odejdzie w swoją stronę lub można walczyć o starą miłość. Warto podjąć wyzwanie i iść na terapię. Tam pod czujnym okiem psychologa będziemy mogli powiedzieć, co nam ciąży. Jednak będziemy musieli wysłuchać też racji drugiej strony. Psycholog zadba o to, aby w czasie spotkania nie było krzyków oraz agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć obiektywne spojrzenie na konflikt i jego komentarze z reguły będą trafiać w same sedno. Terapia psychoterapeuta pruszków może ciągnąć się długo i należy zdawać sobie z tego sprawę. Trzeba dać sobie czas. Zbliżenie może tworzyć się w bólach, ale powinniśmy podjąć tę próbę, zwłaszcza jeśli mamy potomstwo i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale mówić z szacunkiem.

Trzeba dać także możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak powstaje dialog, który jest fundamentem każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.