Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że by posiadać piękną sylwetkę oraz zdrowe ciało, to trzeba kilka razy w tygodniu ćwiczyć

Nikt nie neguje istoty treningu w naszym życiu. Jest to szczególnie istotne w XXI wieku.
W dzisiejszych czasach znaczny procent osób prowadzi siedzący tryb życia.

ćwiczenia

Autor: ezran
Źródło: http://www.sxc.hu
Dorośli pracują przy laptopach, co znaczy pozycję siedzącą, przez przynajmniej 8 godzin każdego dnia. N nieszczęście również dzieci dziś dużą część swojego czasu siedzą przed telewizorem czy smartfonem. Z tego powodu tak istotne wydają się być ćwiczenia, aby zatroszczyć się o swoje zdrowie oraz w pierwszej kolejności o plecy. Za kilkanaście lat będziemy mogli sobie podziękować. Trenować może każdy. Pytanie jedynie brzmi, co powinien robić oraz jak intensywnie. Jeśli choćby weźmiemy osobę, która nigdy dotąd się nie ruszała, to powinna rzecz jasna zaczynać niewielkimi krokami, aby nie zrobić sobie krzywdy. I powinno się być konsekwentnym w swoich decyzjach. Nie można porzucać planów po tygodniu, gdy poczujemy zmęczenie. Musimy to przeczekać oraz uparcie dążyć do celu. A celem dla wielu osób jest szczupła sylwetka. Żadna bezwzględna dieta nie da nam takich efektów jak odpowiednio dobrane ćwiczenia. Jeżeli nie chcemy trenować samodzielnie lub ekologiczne bakalie potrzebny jest nam motywator, to warto pomyśleć nad tym, czy nie zapisać się na jakieś zajęcia grupowe. Może być to tae-bo czy pilates. Możliwości mamy wiele.

Ci, którzy uwielbiają tańczyć, mogą zapisać się na przykład na zumbę. Są kluby fitness, gdzie w tym samym czasie mają zajęcia dla mam i dla maluchów. To fantastyczne rozwiązanie, gdyż nie będziemy musieli szukać opieki do naszych szkrabów i będziemy z nimi dzielić pasję.