Ćwiczenia są ważne dla wszystkich niezależnie od wieku — w szczególności jeżeli mamy siedzący tryb życia

Niejeden doktor lub fizjoterapeuta powie nam bez ogródek, że musimy się ruszać, żeby za jakiś czas nie odczuwać bólu kręgosłupa lub szyi.
Regularne ćwiczenia wydają się być raczej ważne dla każdego człowieka.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba chyba nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie jest dobrą opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednak pracujemy non stop przy komputerze, to warto wieczorem iść na jakiś trening. Nie musi być to nic drogiego. Możemy iść z kolegami z pracy na squasha albo w pojedynkę na basen. Wszystko zależy od tego, co zapewnia nam przyjemność. To musi być nasza główna wskazówka, jeżeli chcemy zacząć się ruszać. Nie ma sensu zmuszanie się do czegokolwiek. Jeśli będziemy trenować na siłę, to i tak w końcu to olejemy, ponieważ będziemy szukać tylko wymówek. Zatem róbmy to, co sprawia nam radość, ale co też aktywuje nasze ciało. Nie zapominajmy tylko o tym, by nie przeforsować się na początku. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i powoli zwiększać liczbę kilometrów lub obciążenia na siłowni. Kluczowe wydaje się być to, żebyśmy trenowali regularnie.

Zapewniamy Ci dostęp za darmo (https://physiomedica.pl/drenaz-limfatyczny/) do kolejnych treści, jeśli opisy zawarte na tej witrynie bardzo Cię porwały. Zatem nie ociągaj się!

Kilka razy w tygodniu to minimum. Możemy na przykład zapisać się na zajęcia w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam lepiej w grupie albo potrzebujemy dopingu oraz trenera, to nie wstydźmy się tego.

Trening, który zamęczy nas w zdrowy sposób, ulepszy naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie zdrowy — w szczególności plecy.