Permanentne bóle mięśni albo stawów są ewidentnie znakiem, że musimy iść na wizytę do fizjoterapeuty

Niejedna osoba, która odczuwa chroniczny ból w swym ciele, powinna iść do fachowca, żeby on mógł temu zaradzić.
Osoby, które miały wypadek albo uległy jakiejś kontuzji, zapewne odczuwają bóle mięśni czy różnych innych elementów w ciele.

Gabinet, zestaw mebli biurowych

Autor: Atelier Nocca Design
Źródło: Atelier Nocca Design
Może być tego masa — kręgosłup, ręce i nogi, kolana, barki, stawy albo więzadła. Każdy ból, jeśli przechodzi w chroniczną postać, jest nie do zniesienia. Trzeba wtedy szukać wsparcia. Zazwyczaj pierwsze kroki prowadzą nas do ortopedy. Doktor zrobi nam rentgen czy USG i najczęściej odsyła na rehabilitację. Należy podejść do sprawy bez żartów, ponieważ tylko regularna rehabilitacja (przejdź do strony rehabilitacja neurologiczna kraków) jest w stanie zapewnić nam ulgę i rozwiązać problem. Rehabilitant, do którego pójdziemy, powie, czy najpierw trzeba zacząć od masażu, a później przejść do ćwiczeń czy może w inny sposób należy rozwiązać problem. Zaufajmy specjaliście. Jeżeli powie nam, że musimy ćwiczyć każdego dnia, to tak powinniśmy robić. Nie ma sensu kłamać, ponieważ wyłącznie sobie zaszkodzimy. Niestety na rehabilitację z NFZ czeka się w Polsce zbyt długo. Jeżeli zaś problem jest naglący, to powinniśmy udać się do prywatnej kliniki, gdzie zatroszczą się o nas od razu. Oczywiście, nie będzie to tanie, ale zdrowie jest dla każdego bezcenne.

Po cyklu zabiegów i znacznej ilości ćwiczeń na pewno wrócimy do pełnej formy. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję, że ból przejdzie, a my powrócimy do pełnej sprawności.