Nieraz słyszymy od lekarzy, że mamy zbyt niski poziom witamin — należy je zatem suplementować

Nazbyt mała ilość przeróżnego rodzaju witamin oraz mikroelementów może źle wpłynąć na nasz organizm. Musimy temu zapobiegać.
Są osoby, które konsekwentnie sprzeciwiają się łykaniu jakichkolwiek pastylek.

specyfiki

Autor: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com
Argumentują, że lepiej jest spożywać zdrowe dania. Jednak z reguły jest tak, że jest to mało możliwe, ponieważ nazbyt dużo różnych produktów musielibyśmy spożywać, żeby nasze wyniki morfologii były w normie. Na dodatek niektórych witamin nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi razem z jedzeniem. Najlepszym przykładem będzie tutaj witamina D. Organizm produkuje ją podczas dość długiego przebywania na słońcu. Niestety w Polsce jest niezbyt wiele słonecznych dni. Dlatego zimą łykanie owej witaminy wydaje się być potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania. Podobnie bywa z innymi witaminami oraz na przykład z potasem. Musimy zatem iść do apteki i poprosić farmaceutę o sprawdzenie, który suplement będzie dla nas najlepszy.

Przeczytaj ten interesujący tekst a jeżeli interesuje Cię więcej danych na ten temat to odkryj więcej – znajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Chodzi o to, żeby przykładowo jedna pastylka zawierała znaczną dawkę różnych mikroelementów. Dzięki temu nie będziemy musieli każdego dnia łykać garści tabletek. Niektóre firmy rozdzielają także suplementy według płci. Inny komplet różnych składników potrzebuje bowiem kobieta, a inny — mężczyzna.

Latem możemy brać tabletki z mniejszym składem, gdyż można jeść dużo świeżych owoców i warzyw. Jednak zimą musimy o nich pamiętać i brać je regularnie, by wspomóc swoje zdrowie. Nasz organizm na pewno będzie nam wdzięczny za taką pomoc.