alkohol

Czy szaleństwo na prozdrowotne odżywianie i fanatyczne dbanie o utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej, to chwilowa moda, czy długotrwała rewolucja?

W dzisiejszych czasach z każdej strony jesteśmy ciągle zasypywani sloganami, o tym jak ważny jest zbilansowany jadłospis, obfitujący w warzywa i ryby. Do tego oczywiście trzeba dorzucić systematyczne uprawianie sportu żeby wyćwiczyć mięśnie, a do tego hektolitry wody mineralnej i specjalnej, białej herbaty, zbieranej na ekologicznych polach w Tajwanie, czy Cejlonie. Jednakże, czy te i inne tendencje zostaną wśród nas na zawsze pozostaje kwestią dyskusyjną.

kobieta ćwicząca na łonie natury
Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/
Specjaliści podają uspokajające prognozy, że nasz naród, w odróżnieniu od zachodnioeuropejskich, wkroczył na zdrowotną ścieżkę. Aplikacje umilające uprawianie sportu i podsumowujące nasze postępy w ulubionej dyscyplinie, zyskują coraz więcej zwolenników, a sprzęt sportowy i karnety na siłownię rozchodzą się jak świeże bułeczki. Z każdym dniem ilość osób podejmujących decyzję o przejściu na odtrucie alkoholowe i nikotynowe, zwiększa się o kolejne dziesiątki, chcących zmienić swoje życie. Oczywiście takie reformy są zjawiskiem niezwykle pozytywnym i mającym zbawienne skutki na rozwój naszego społeczeństwa i z pewnością nie istnieje człowiek, któremu odtrucie alkoholowe nie poprawiło sytuacji zdrowotnej.

Jednak mnóstwo lekarzy alarmuje, że dla człowieka, który całe życie żywił się w całkowicie odmienny sposób, przejście na podobny, prozdrowotny styl życia, w ciągu jednej nocy, może okazać się szokiem dla organizmu. Z tego powodu zostać weganinem warto w spokojny sposób i małymi kroczkami dochodzić do zamierzonego celu. Tak samo jest ze sportem i jeśli przez całe życie nasza aktywność fizyczna była ograniczona do codziennych czynności, nie możemy od razu przebyć maratonu. Chcąc wiec wstąpić w szeregi żyjących jak najzdrowiej się da, warto po prostu zachować rozsądek i być cierpliwym.

kobieta podczas wizyty u lekarza, zdrowie
Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląda na to, że tendencja na zdrowy styl to nie tylko chwilowy trend, a coś trwalszego, co może zostać z nami na dłużej i znacznie odmienić znane nam społeczeństwo. Jest to szczególnie potrzebne, bo powinna istnieć przeciwwaga dla szkodliwych elementów, takich jak dla przykładu wysoko przetworzone artykuły spożywcze i wszechobecne restauracje serwujących wyłącznie hamburgery i frytki. Na szczęście w naszym państwie takie zmiany nie zaszły aż tak głęboko i zakup normalnych warzyw i wiejskich jaj to coś wciąż dla nas możliwego, co w miejscach takich jak USA, czy Kanada jest prawie nieosiągalne.