Gdzie szukać etatu w zawodzie psychologa?

Bardzo często mówi się, iż wiedza psychologiczna pomaga lepiej rozumieć otaczający świat i odruchy drugiego człowieka. Dobry psycholog posiada bardzo specyficzne i profesjonalne umiejętności zawodowe, lecz także psychologia, jako dziedzina nauki i wiedzy o człowieku, w dużym zakresie opisuje działanie osoby i grupy. W takim razie gdzie psychologowie szukają pracy?

Czytaj dalej

O czym w każdym wypadku powinien pamiętać wszelki doktor oraz jakie mogłyby być branże?

Czy wiesz jak brzmi pierwsza zasada, której uczą się studenci medycyny? To wypowiedziane poprzez tak zwanego ojca nauk medycznych Hipokratesa łacińskie wyrazy: primo non nocere. Oznacza to, że już w czasach starożytnych ludzie byli świadomi faktu, że podobnie jak funkcjonowania medyków mogłyby uzdrawiać, tak mogłyby także zaszkodzić.
Nasz system jest bowiem jednocześnie niezwykle kruchy oraz słaby, wszakże z drugiej z kolei strony mocny oraz odporny.

Czytaj dalej

Zasady sportowej suplementacji

Nim nabędziesz dowolną odżywkę dla sportowców, przeczytaj, jakie są podstawowe zasady sportowej suplementacji. Dzięki temu ustrzeżesz się omyłek w dawkowaniu oraz nie nabierzesz się na tricki marketingowe stosowane przez producentów.
Jeżeli w głowie zaświtała ci myśl, aby rozpocząć suplementację proszkami lub odżywkami, z pewnością zauważyłeś u siebie zwiększone zapotrzebowanie na budulcowe substancje.

Czytaj dalej

Bardzo ważną kwestią dla każdego człowieka powinna być umiejętność fachowej reakcji w chwili jakiegoś wypadku drogowego

Bardzo ważną kwestią dla każdego człowieka powinna być umiejętność fachowej reakcji w chwili jakiegoś wypadku drogowego
Każdy prowadzący samochody w czasie kursu na prawo jazdy miał kurs z udzielania pomocy. Jednak, zaledwie nieliczna grupa byłaby w stanie szczerze zaświadczyć, że cokolwiek jeszcze pamięta z tych zajęć.
Możliwość udzielenia pomocy poszkodowanym jest bardzo istotna, gdyż chodzi przecież o ratowanie czyjegoś zdrowia.

Czytaj dalej