Do czego stosowany jest laser w gabinetach okulistycznych?

Laser w medycynie wykorzystuje się w wielu sferach, zaczynając od medycyny estetycznej poprzez chirurgię jak też okulistykę. Zaletą lasera jest znaczna precyzja oraz minimalizacja krwawień. Laserowa korekcja chorób oczu stosowana jest od paręnastu lat jako trwała metoda pozwalająca na wyeliminowanie niezbędności noszenia binokli czy soczewek kontaktowych (trwała korekta oczu).

Czytaj dalej

Najlepsze sposoby dbania oczy

Wzrok jest niezaprzeczalnie jednym z najważniejszych ludzkich zmysłów. Warto dbać o oczy, zwłaszcza dzisiaj, kiedy są one stale narażone na bardzo niebezpieczne schorzenia, które są efektem głównie długich godzin spędzonych przed ekranem komputera bądź sztucznego światła. Jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób jest zaćma, która może doprowadzić do całkowitej ślepoty.

Czytaj dalej

Masz kłopoty ze wzrokiem i powinieneś poddać się zabiegowi? Może laserowa korekta okaże się optymalna w twoim przypadku?

Zmysł wzroku jest bardzo ważny, gdyż pozwala człowiekowi poznawać świat i odnajdować się w otoczeniu. Niestety, mają miejsce sytuacje, gdy wzrok ulega pogorszeniu lub po prostu narządu oka dotykają różnorakie schorzenia. Trzeba im zapobiegać i leczyć je, aby zagwarantować sobie wygodę korzystania ze zmysłu wzroku.

Czytaj dalej

Przedwczesna i dobra ocena jest w stanie pozwolić na wyleczenie sporej ilości chorób oczu.

Choroby oczu dotykają już niemal każdego. Niektóre wywołane genetycznie ujawniają się po paru latach, inne nabyte czasami objawiają się po kilku godzinach od zakażenia a czasami na pierwsze symptomy czeka się kilka lat. Nigdy natomiast nie należy bagatelizować wszelkich symptomów, bo oczy są jednym z najistotniejszych części ciała człowieka. Kiedy widzi się, że coś niedobrego wszczyna się robić niezwłocznie, należy zarejestrować się do okulisty, na standardowe diagnozowanie.

Czytaj dalej

Zwyrodnienie plamki żółtej – przedstawienie choroby, profilaktyki i skutecznego leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej to choroba, która pogarsza wzrok oraz ostrość widzenia, w szczególności na wprost. Osoby, jakie cierpią na zwyrodnienie plamki żółtej, częstokroć widzą mglisty, zamazany obraz, a kolory mogą wydawać się nieznacznie wyblakłe. Dodatkowo pacjenci z tą chorobą, nieraz skarżą się również na zniekształcenie obrazu czy też ciemną plamę przed okiem, jaka zawsze pojawia się w tym samym położeniu.

Czytaj dalej

Jak dbać o oczy? Co poradzić, kiedy wystąpią poważne problemy ze wzrokiem?

Wiele osób tego nie ma pojęcia, ale oczy lubią patrzeć daleko, gdyż w takim momencie odpoczywają. Tymczasem siedząc przed komputerem bez przerwy wpatrujemy się na znajdujący się blisko ekran monitora. Towarzyszące tej czynności napięcie mięśni sprawia, że oczy stają się obciążone i zmęczone. Ciągłe patrzenie w ekran sprawia też, iż rzadziej mrugamy.

Czytaj dalej

Profesjonalne leczenie wszelkiego rodzaju chorób oczu

Wzrok niewątpliwie zalicza się do zdecydowanie najbardziej podstawowych zmysłów dla wszystkich ludzi, zaś każdy, kto tylko nie jest w stanie całkowicie z niego skorzystać ma niezwykle trudne życie. Smutna wiadomość jest taka, że różnego rodzaju choroby z tym związane mogą niekiedy spotykać absolutnie każdego z nas – oprócz tego stały się one powszechne szczególnie w obecnych czasach, kiedy to wielu z nas spędza całe mnóstwo czasu przed komputerem albo telewizorem. Z tego też powodu zdecydowanie warto zainteresować się odrobinę bliżej całym tym tematem i zdobyć przynajmniej podstawową wiedzę związaną z czymś takim, bowiem w taki sposób w każdym przypadku będziemy w stanie odpowiednio szybko rozpoznać sporo takich dolegliwości, które mogą pojawić się właśnie u nas. Oczywiście, istnieje też mnóstwo efektywnych sposobów na znaczne zmniejszenie takiego ryzyka; do najistotniejszych z nich należy unikanie wspomnianych wcześniej rzeczy takich jak telewizja, bo mogą one mieć bardzo zły wpływ na stan zdrowia naszych oczu. Niezwykle istotna jest tutaj również prawidłowa dieta, ponieważ bez dziennej dawki witamin nasze oczy nigdy nie byłyby w stanie działać rzeczywiście sprawnie.

Czytaj dalej

Całkiem nowe oblicze okulistyki

Nauka nieustannie idzie na przód. Dostępne są kolejne leki na choroby, które całkiem do niedawna były śmiertelne. Chirurgia estetyczna rozbudowuje się w zawrotnym tempie – zabiegi dokonywane przez wyspecjalizowanych kosmetologów wyparły bolesne operacje. Także w dziedzinie optyki nieustannie coś się dzieje. Pojawiają się coraz to nowe możliwości poprawy naszego wzroku, a w związku z tym, także komfortu życia.

Czytaj dalej

Gdy oczka „uciekają”, czyli co należy wiedzieć na temat zezowania

Oko to najważniejszy narząd człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przesyłanych do mózgu właśnie dzięki oczom. One sprawiają, że patrzymy na świat i jego wspaniałości. Z tej przyczyny tak ważne jest, byśmy dbali o ten narząd – szczególnie u dzieci. Nieleczone wady wzroku, np. zez – nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie poczucia wartości, ale są w stanie spowodować poważne konsekwencje.

Czytaj dalej

Zadbaj o swój wzrok wspólnie z trójmiejskimi optykami

Nasz wzrok jest bardzo delikatny i ułomny. Natomiast teraz, w czasach, kiedy co najmniej kilka godzin w ciągu dnia, siedzimy przed ekranami komputerów lub telewizorów,niesamowicie łatwo go pogorszyć. Najistotniejszą rzeczą, która pozwoli nam zachować widzenie w dobrej kondycji, jest troska o higienę oczu i ich odprężenie. Nie należy też zapominać, iż, w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek początkowych symptomów wystąpienia u nas chorób oczu, nie należy czekać lecz iść od razu do specjalisty, a potem natomiast regularnie kontrolować stan oczu.

Czytaj dalej

Dlaczego warto jest przebadać wzrok

Powinniśmy troszczyć się o własny wzrok, gdyż jest to jeden z najważniejszych organów – o ile nie najważniejszy – dla naszego codziennego funkcjonowania. Większa część informacji (w przybliżeniu 80%) dochodzi do nas przy pomocy oczu. Dlatego każdy komplikacja z tym narządem to dla nas nadzwyczaj kłopotliwe doznanie.

Czytaj dalej

Nabywasz okulary? Dobierz odpowiednie oprawki!

W obecnych czasach, za sprawą intensywnego korzystania z komputerów, bardzo dużo ludzi ma słaby wzrok. Mimo, iż te urządzenia są jak najwyższej jakości, to i tak długie narażanie naszych oczu na tego typu bodźce jest dla nich niezwykle niewskazane. Dodatkowo, istotnym czynnikiem w pojawianiu się wad wzroku jest także genetyka, gdyż taki astygmatyzm na przykład, nietrudno odziedziczyć po rodzicach.

Czytaj dalej

Nosisz okulary? Pora na na soczewki

Nosisz okulary? Pora na na soczewki
Czujesz, iż twój wzrok w ostatnich czasach się pogorszył? Pomoże ci okulista Toruń. Umów się na wizytę, by dowiedzieć się czy konieczne są ci okulary. Niektórzy odmawiają noszenia ich, gdyż w swoim mniemaniu nie prezentują korzystnie. Wolą mieć gorszy wzrok, aniżeli kupić oprawki i codziennie je zakładać. Znakomitym wyjściem dla nich jest zakup soczewek. To fantastyczna alternatywa do okularów, jaka odróżnia się niejednym przymiotem. Chciałbyś je poznać?

Czytaj dalej